Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”, to słowa Jezusa, które zachęciły i  ciągle zachęcają wielu  mężczyzn i wiele kobiet w Polsce do opuszczenia instytucji kościelnych i religijnych. Czasem to efekt zwykłego ludzkiego dojrzewania, które sprawia, iż dochodzimy do wniosku, że decyzja o wstąpieniu do seminarium duchownego, zakonu czy grupy religijnej  nie była podjęta z właściwych, zdrowych  motywacji. Wielu z tych, którzy odeszli, zaświadcza, iż celibat czy tzw.  „ślub  czystości” (bezżenności) stał się dla nich pułapką zastawioną  przez instytucję kościelną. Powodów może być więcej. Opuszczenie instytucji kościelnej (albo przez instytucję kościelną) ma wspólny mianownik: bolesne zderzenie z nowymi realiami życia. Często towarzyszy temu brak środków do życia, brak mieszkania i opuszczenie przez „współbraci” czy „współsiostry”  i znajomych. W niektórych instytucjach obowiązuje zakaz kontaktowania się z osobą, która odchodzi i zakaz wspierania jej. To rodzaj presji wywieranej na „zdrajcę” by wrócił upokorzony i ostrzeżenie dla tych, którzy noszą się z takim zamiarem.

Tym osobom, które opuściły instytucje kościelne (zamierzają opuścić) chcemy powiedzieć: JESTEŚ SYNEM! JESTEŚ CÓRKĄ! Nie jesteś służącym/służącą instytucji bez względu na to, jak pobożną noszą etykietkę. Nie jesteś służącym/służącą przełożonego czy przełożonej, bez względu na to jak wysokie stanowiska zajmują w hierarchii kościelnej!

Proponujemy Ci konkretną pomoc w przekwalifikowaniu  i znalezieniu pracy. Oferujemy Ci bezinteresowne wsparcie ze strony naszych doradców i coachów, którzy pomogą Ci przebrnąć przez trudny proces zmiany. Zapewniamy kontakt z ludźmi, którzy mają takie doświadczenie za sobą i  mogą teraz kompetentnie i życzliwie służyć innym w wychodzeniu na wolność. Gwarantujemy anonimowość i szacunek.

Możesz skontaktować się z nami pisząc pod adres:

leszek@cereo.pl

lub  dzwoniąc pod numer telefonu:

603387637

Jeśli możesz i jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze w rozwój konkretnych mężczyzn i kobiet, którzy przechodzą przez ten trudny i bolesny proces powrotu do normalnego, zdrowego życia, prosimy o wpłaty na konto naszej fundacji:

Bank BPH, konto nr: 18 1060 0076 0000 3200 0139 5823

Fundacja Centrum Rozwoju i Poradnictwa CEREO, ul. Puławska 114/4; 02-620 Warszawa

Z dopiskiem „Na cele statutowe Fundacji – powroty”.